• BİZİM ÖĞRENCİMİZSENİZ "ZATEN KAZANDINIZ" DEMEKTİR !
 •   0541 860 45 28
 •   info@runbesyokursu.com

  POLİS ÖZEL HAREKAT

  PÖH - POH EĞİTİMİ

  Emniyet Genel Müdürlüğü'nün göz bebeği konumundaki özel harekat polisleri 15 haftalık bir temel eğitim sürecinden geçiyor, adaylar bu 15 haftalık temel eğitim sona erdikten kısa bir süre sonra yetenekleri göz önüne alınarak çeşitli branşlarda uzmanlaştırılıyor. Bu alanlar kuleci, keskin nişancı vb... oluyor.

  Özel harekat polisi adayları az öncede belirttiğimiz gibi yeteneklerine göre 41 hizmet içi eğitimden geçiriliyor. Terör bölgelerinde görev alacak özel harekat polisleri bölgeye intikal ettirilmeden önce eğitim merkezinde 3 haftalık özel bir eğitime daha giriyor. Bu eğitimlerde adaylara bölge hakkında bilgi, canlı bomba saldırılarına karşı önlem, teröristlerin sık kullandığı pusu gibi saldırı tekniklerine karşı eğitim veriliyor.

  Özel harekat polisi adaylarının eğitimi bununla da sınırlı kalmıyor. Adaylar meslek hayatı boyunca anti terör konusunda uzmanlaşıyor. Her yeni teknik ve taktik personele incelikle aktarılıyor.

  Türkiye'ninj kahraman evlatlarını yetiştiren Özel Harekat Daire Başkanlığı 1983 senesinde kuruldu ve günümüze kadar her türlü özel operasyonda görev aldı. Özel harekat polisleri terörle mücadeledeki en kritik birimlerin başında geliyor.