• BİZİM ÖĞRENCİMİZSENİZ "ZATEN KAZANDINIZ" DEMEKTİR !
 •   0541 860 45 28
 •   info@runbesyokursu.com

  POLİS ÖZEL HAREKAT

  PÖH - POH MÜLAKATLARI

  Mülakatta yapmanız gerekenler nelerdir?

  Öncelikle mülakatta adayın sakin olması çok önemli. Heyecan ve korkularınızdan arınmış olarak rahat bir şekilde sınavın yapılacağı alana girmeniz gerekiyor. Çünkü PÖH adayı olarak sizden cesaretinize ve heyecanınıza bakacaklar. İçeri ilk girişte sadece baş selamı ile giriş yapmanız faydanıza olacaktır. Karşınızdaki görevlilere efendim şeklinde hitap ediniz. Kıyafet seçimi olarak da resmi kıyafet zorunlu olmasa da şık duracaktır.

  Bilmediğiniz soru olursa başka soru çekmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Kendinize güvenin fakat çok da fazla kendinizi salmayın. Karşınızdakiler gayet kibar bir şekilde sizi karşılayarak köşeye sıkıştırmadan sohbet havasında size sorular yöneltebilirler. Karşı taraf ne kadar rahat olursa olsun ciddiyetinizi ve güveninizi koruyunuz. İlk izlenim ve mülakattaki sakin ve güçlü tavrınız çok önemlidir.

  Mülakatta ne tur sorular sorulacak?

  Daha önce mülakat sınavlarına giren değerli Polis Özel harekat mensuplarından edindiğimiz ve sınava girip de elenenlerin görüşleri ile derlediğimiz mülakat sınavı soruları şu şekilde olacak. Sorular sizlere fikir verecektir. Sadece genel kültür değil, güncel siyasi bilgiler, Türkiye’nin jeopolitik öneminden yakın tarih, coğrafya vb tarzda çok konu olacaktır.

  KPSS Genel Kültür’de yer alan Türkçemiz ile ilgili detaylar sorulabilir. Tarihi bilgiler çok önemli. Coğrafya, özellikle Jeopolitik açıdan ülkemizdeki durum için ve KPSS Vatandaşlıkta olduğu gibi güncel ve Anayasaya dair sorular sorulabilmektedir.